Marcosta Vatadon ainaisjäsen

Vatadon hallitus päätti aiemmin keväällä järjestetyssä kokouksessaan palkita Vatado ry:n Marco Collinin seuran ainaisjäsenyydellä. Eilen (31.8.) järjestettyjen harjoitusten aluksi seuramme puheenjohtaja Ville Reponen, sekä pääopettaja Jani Dillström luovuttivat Marcolle kunniakirjan. Ainaisjäsenyys on Marcolle tunnustus pitkäaikaisesta työstä seuramme, sekä lajin eteen.
Ainaisjäsenyys vapauttaa Marcon kaikista harrastemaksuista, sekä hänellä on ainainen läsnäolo-, puhe- ja äänioikeus yhdistyksen kokouksissa, kuten varsinaisella jäsenellä.
Vatado ry on perustettu 1993, ja se on toiminut koko historiansa ajan Länsi-Vantaalla. Marco aloitti Taekwondon Vatadossa sen ensimmäisellä peruskurssilla syksyllä 1993, jonka jälkeen hän on yhtäjaksoisesti ollut lajin parissa – jo 27v ajan! Vatadon on alunperin perustanut Petri Nieminen.

Marco-31082020

Tags:

Comments are closed

Latest Comments

No comments to show.